G-0E1XE7YSTRHuawei Nova 8i 4 lensli olarak satışa çıkabilir - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Starlink kullanıcı sayısı açıklandı! Rekora koşuyor…

e
sv

Huawei Nova 8i 4 lensli olarak satışa çıkabilir

27 Haziran 2021 14:11

Huawei Nova 8i telefonunun bazı özellikleri Huawei tarafından duyuruldu. Bugün ortaya çıkan render görüntülerinde, arka kamera kurulumda büyük dikkat çekti.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni bir cihaz olan Huawei Nova 8i modelinin Güneydoğu Asya ülkelerine geleceğini duyurmuştu. Ayrıca şirket, en önemli özellikleri de meraklılarla paylaşmıştı. Satışa sunulacağı tarih ile alakalı hiçbir bilgiye sahip olunmayan Nova 8i’nin render görüntüleri, bugün ortaya çıkmış oldu. İnternette dolaşan fotoğraflardan çıkarılabilecek en kolay iddia, cihazın 4 tane lensi olan bir kamera olduğuydu.

Yuvarlak içinde 4 lensli kamera

Huawei Nova 8i modelinin 4300 mAh batarya, Snapdragon 662 yonga seti ve Android 10 desteği gibi bazı özellikleri geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Kamera konumunda ise 64 MP’lik bir ana kamera, 8 MP’lik bir ultra geniş açılı kamera ve 2 adet 2 MP’lik, makro ve derinlik gibi fotoğraf çekimlerinde görev alacak sensörler olacağı belirtilmişti. Bugün bu kurulumun nasıl bir tasarımla telefona dahil edildiğini görmüş olduk.

Huawei Nova 8i modelinin görüntüleri, telefonun arka kısmının yarısını ve sağ kenarının bir kısmını bize sundu. Eşit boyutlarda 4 lensi gördüğümüz diğer telefon, 2020 yılında çıkış yapan nova 8 SE’ydi. Fakat bu modelde, lensler yuvarlak bir panele yerleştirilmiş. Panelin hemen yanında ise flaş ışığı bulunmakta.

Fotoğrafa baktığımız zaman sol, telefona göre sağ kısımda ise 2 buton görüyoruz. Bu butonlar için sadece iki ihtimal var: Sadece ses seviyesi için olabilir ve kilit, güç gibi tuşlar farklı yerlerde bulunabilir. Ya da tek buton olarak gördüğümüz bir buton, 2 yönlü basışa sahip olarak ses seviyesini ayarlamak için kullanılıyor olabilir. Diğer buton da kilit ve güç butonu olarak oraya yerleştirilmiş olabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz:

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli