G-0E1XE7YSTRXiaomi, Mi devrini kapatıyor! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Grönland’a tarihte ilk defa yağmur yağdı!

e
sv

Xiaomi, Mi devrini kapatıyor!

26 Ağustos 2021 08:01

Teknoloji devi Xiaomi, uzun süredir kullanıdığı Mi markasının fişini çekiyor. Xiaomi Mi markasından vazgeçiyor. İşte detaylar!

Xiaomi Mi markasından vazgeçiyor!

Xiaomi yeniden markalaşma politikasının bir sonucu olarak, Mi ürün serisi için bir isim değişikliği açıkladı. Çinli üreticinin Mi 11T akıllı telefonlar da dahil olmak üzere gelecek sürümleri sadece “Xiaomi” adına sahip olacak.

Xiaomi Store | Xiaomi store in Hangzhou, China | Open Grid Scheduler / Grid  Engine | Flickr

Çinli teknoloji devi Xiaomi, daha önce akıllı telefonlar da dahil olmak üzere kendi tüketici elektroniği için kullanılan Mi markasından yavaş yavaş vazgeçecek. Bunun yerine, bu yılki Mi 11 gibi amiral gemisi akıllı telefonlar gibi gelecekteki ürünler sadece Xiaomi adını kullanacak.

Peki Redmi markasında durum ne olacak?

Xiaomi, Redmi markasının ise aynı kalacağını özellikle açıklığa kavuşturuyor. Bu, Xiaomi markasının artık üst düzey ürünler üreteceği ve Redmi markasının “popüler” akıllı telefon modelleri için kaldığı anlamına geliyor. Şirkete göre, Xiaomi ürünleri “teknolojinin zirvesini temsil ediyor ve harika bir deneyim sunuyor”, Redmi ürünleri ise “makul bir fiyata büyük yenilikler getiriyor ve daha genç bir kitleye yöneliyor.”

Xiaomi Android Unlocked - Free image on Pixabay

Xiaomi, Redmi markasını kullanmaya devam edeceğini vurguladı. Böylece şirket, farklı elektronik tüketicilerini hedefleyen iki ürün hattının var olacağını kabul etti.

Xiaomi yetkilileri “Bu değişiklik, küresel pazardaki varlığımızı pekiştirmeye ve marka ile ürünleri arasındaki algı açığını kapatmaya yardımcı olacaktır. Bu değişikliklerin tüm varlık bölgelerinde tam olarak uygulanması biraz zaman alabilir.” açıklamasında bulundu.

Mi markası Batı pazarlarında, muhtemelen okumayı ve telaffuz etmeyi kolaylaştırmak için yaygın olarak kullanıldı. Aslında Mi 11 gibi telefonlar zaten Çin’de Xiaomi 11 olarak adlandırılıyordu.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli