G-0E1XE7YSTRHarmonyOS, önemli bir eşiği geçerek 100 milyon kullanıcıya ulaştı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Elon Musk, Jeff Bezos’u tiye aldı: İşe yaramazsa ölüme dava açacak

e
sv

HarmonyOS, önemli bir eşiği geçerek 100 milyon kullanıcıya ulaştı!

14 Eylül 2021 15:03

Teknoloji devi Huawei, hatırlayacağınız üzere Google’ın amborgosundan sonra kendi işletim sistemini kurarak yarışmayı bırakmadığnı belirtmişti. Huawei’in HarmonyOS önemli bir eşiği daha geride bıraktı…

HarmonyOS, 100 Milyon kullanıcı eşiğini geride bıraktı!

2019 yılında Çin devletiyle doğrudan bağlantısı olduğu iddiasıyla ABD tarafından kara listeye alınan Huawei, yaptırımların yarattığı tahribatın yaralarını sarmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket bu süreçte ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirmek için bazı hamleler yaptı. Bunların en dikkat çekeni ise şüphesiz HarmonyOS işletim sistemi.

Huawei'in yeni işletim sistemi Harmony OS 2.0 böyle gözükecek! - Megabayt

HarmonyOS 2, 2 Haziran’dan itibaren akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere 100’den fazla cihaz modeli için kullanıma sunulmuştu. Yayınlandıktan bir hafta sonra 10 milyon kullanıcıya ulaşan HarmonyOS 2, 8 Temmuz’da bu sayıyı 30 milyona yükseltmişti.

Huawei, lansmanından 3 ay sonra, 12 Eylül’de HarmonyOS 2’nin kullanıcı sayısının 100 milyona ulaştığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Başka hiçbir mobil işletim sistemi bu kadar kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşamadı” ifadesine yer verildi. Verilen bilgiye göre HarmonyOS geliştiricilerinin sayısı ise geçen yıla göre 10 kat artışla 1.3 milyonu geçti.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli