G-0E1XE7YSTRPfizer – Biontech aşısı, 5-11 yaş aralığındaki çocuklar için güvenli bulundu! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Wall paper Engine, Android telefonlar için geliyor!

e
sv

Pfizer – Biontech aşısı, 5-11 yaş aralığındaki çocuklar için güvenli bulundu!

24 Eylül 2021 14:27

Koronavirüse karşı geliştirilen Pfizer – Biontech aşısı, 5 ila 11 yaş arası çocuklar için de güvenilir çıktı! Umut verici gelişme, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. İşte detaylar…

Biontech aşısı, küçük çocuklarda antikor üretebiliyor!

Hatırlarsanız iki şirket, geçtiğimiz yıl geliştirdikleri aşıyla COVID-19 kahramanları ilan edilmişti. O dönem küçük çocuklara uygulanamayn aşı, testlerde onay aldı. Şirketler ortak açıklamada5 ila 11 yaş arası çocuklarda aşının güçlü bir bağışıklık tepkisi (antikor) ürettiğini açıkladı.

Dünya genelinde 1,18 milyardan fazla doz Covid-19 aşısı yapıldı | NTV

Ayrıca iki büyük ilaç şirketi, kısa süre içinde FDA (ABD Gıda ve İlaç Ajansı) onayına başvuracaklarını ifade etti. Bununla birlikte, aşının 12 yaşın üzerindeki kişilere göre daha düşük bir dozda uygulanacağını belirttiler.

Yan etkiler kısmına gelecek olursak yan etki bakımından genel olarak 16 ila 25 yaş aralığındaki aşı olanlarla aynı. En yaygın yan etkiler arasında enjeksiyon bölgesinde ağrı ve şişlik ile baş ağrısı, titreme ve ateş var.

Biontech yan etkileri kaç gün sürer? Biontech aşısı kaç doz vurulmalı, yan  etkileri neler? Biontech koruma ora | Sağlık Haberleri

Açıklamada, çoğunlukla genç erkeklerde ortaya çıkan kalp kasında aşıyla ilişkili miyokardit (iltihap) yan etkisinden söz etmediler. Bununla birlikte, güçlü sonuçlara rağmen bu yaş aralığı için aşının gelmesi biraz zaman alacak.

Ayrıca şirketler, aşı denemelerine altı ay ila iki yaş arasındaki bebeklerde de devam ediyor. Aynı şekilde 2-5 yaş arası çocuklarda da… Yıl sonuna kadar deneme sonuçlarının açıklanması bekleniyor.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli