G-0E1XE7YSTRBitcoin yükselişine devam ediyor: Bu ayın en yüksek seviyesine ulaştı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Xbox Game Pass, Ekim ayında gelecek oyunları belirtti

e
sv

Bitcoin yükselişine devam ediyor: Bu ayın en yüksek seviyesine ulaştı!

05 Ekim 2021 16:02

Dünyanın en büyük kripto para birimi ünvanına sahip olan Bitcoin, Ekim ayının başından beri devam eden yükselişini sürdürerek son bir ayda ilk defa 50.000 dolar seviyesini aştı.

Bitcoin, 50.000 Dolar’ı geçti!

4 Ekim 2021 itibarıyla 47 bin dolar seviyelerine düşen Bitcoin, Eylül ayındaki yükselişin sonrasında ilk kez 50 bin doları gördü. 2021 yılında oldukça dalgalı bir seyir izleyen Bitcoin, geçtiğimiz Nisan ayında 64.000 dolar gibi rekor bir seviyeyi görmüşken, Temmuz ayında ani bir düşüş yaşayark 30.000 dolar seviyelerine gerilemişti.

Bitcoin, Cryptocurrency, Btc, Para Birimi, Gelecek

Geçtiğimiz ayın başlarında, El Salvador hükümeti Bitcoin’i resmen tanımış ve kripto para biriminin ülke çapında bir yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesine karar vermitşi. Bu gelişmenin ardından zirve yapan kripto para birimi, El Salvador’un Bitcoin’e geçiş sürecinde çeşitli sorunlar yaşaması sonrasında yeniden düşüşe geçmiş ve yüzde 17 oranında değer kaybetmişti.

Kripto Para, Kavram, Blockchain, Para, Litecoin

Ünlü kripto para borsası Kraken’ın yöneticilerinden Curtis Ting, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yeniden 50.000 dolar seviyesine gelmesinin, kripto para ticaret faaliyetlerinin yazın son ayında toparlanmaya başlamasının bir sonucu olduğunu belirtti. Ting, Bitcoin’in 2021 yılı için zirve noktaya ulaşmış olabileceğini ancak yılın dördüncü çeyreğinde kendi rekorunu tekrardan kırmasının da süpriz olmayacağını ifade etti.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin, yükselişini sürderecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Anonim7 ay önce
  • Abi iki zara 100 bin verdik!