G-0E1XE7YSTRReynmen, Kendisine Hakaret Ettiği İddiasıyla Ünlü Sunucuya Açtığı Davada Karar Çıktı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Apple, Yeni Mağazasını Açtı!

e
sv

Reynmen, Kendisine Hakaret Ettiği İddiasıyla Ünlü Sunucuya Açtığı Davada Karar Çıktı!

22 Ekim 2021 15:38

Şarkıcı Reynmen’in kendisine hakaret ettiği iddiasıyla sunucu Ece Erken’e açtığı 5 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Reynmen 6 Aralık 1995’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Yusuf Aktaş’tır. Türk vlogger, internet ünlüsü ve şarkıcıdır. Scorp ve YouTube’da paylaştığı videolar ile tanındı. Aktaş’ın YouTube kanalı, Şubat 2020 verilerine göre 11. en çok abonesi olan Türk YouTube kanalıdır.

Erken bir televizyon programında Reynmen hakkında çıkan “Muhabire darp” haberleri ile ilgili konuşmuş, bunun ardından Reynmen avukatı aracılığıyla kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle Erken’e 5 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Reynmen’in avukatı aracılığıyla sunulan dava dilekçesinde, “Reynmen’in ezan ile dalga geçtiği şeklindeki iddialar tamamen asılsızdır. Reynmen toplumda kışkırtılmaya ve tahrik edilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu oluştuğundan Ece Erken’in 5 bin lira manevi tazminata hükmedilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

Mahkemeye dilekçe sunan Ece Erken’in avukatı ise, sözlerin ağır eleştiri niteliğinde olduğunu belirterek, davanın reddini talep etmişti.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulunurken, Ece Erken ile Reynmen duruşmaya gelmediler.

Duruşmada beyanda bulunan Reynmen’in avukatı davanın kabulünü isterken, Erken’in avukatı reddini talep etti.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Bir meraklı7 ay önce
  • Tam olarak hukuk kurallarını bilmiyorum ama kendi düşüncemi söyleyecek olursam Reynmenin davayı net kazanması gerekiyordu.