G-0E1XE7YSTRSpaceX, Crew-3 Lansmanı Hazırlığında Falcon 9 Statik Yangın Testleri Yapıldı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Görme Engelli Bir Kadın İmplant Sayesinde Görmeye Başladı!

e
sv

SpaceX, Crew-3 Lansmanı Hazırlığında Falcon 9 Statik Yangın Testleri Yapıldı!

28 Ekim 2021 15:09

SpaceX Crew-3 lansmanı hazırlığında Falcon 9 Statik yangın testleri yapıldı.

28 Ekim sabahı erken saatlerde, Dragon Endurance kapsülünü ve Crew-3 astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonuna fırlatacak SpaceX Falcon 9 roketi, fırlatma öncesinde önemli bir kilometre taşını aştı. Florida‘daki Kennedy Uzay Merkezi‘nin fırlatma kompleksi 39A’daki fırlatma rampasında dururken, roketin dokuz Merlin birinci aşama motoru, rutin ama kritik entegre statik yangın testini tamamlayarak yedi saniye boyunca yükseldi.

Crew-3 görevi , tüm NASA astronotları olan uzay aracı komutanı Raja Chari , Pilot Tom Marshburn ve Görev Uzmanı Kayla Barron ile birlikte ESA (Avrupa Uzay Ajansı) astronotu ve Görev Uzmanı Matthias Maurer‘i altı aylık bir bilim için uzay istasyonuna taşıyacak . Kalkış 31 Ekim Pazar günü saat 02:21 EDT olarak hedefleniyor.

Bu, ajansın Ticari Mürettebat Programı için üçüncü mürettebat rotasyon uçuşu ve yeni bir Crew Dragon uzay aracının ilk uçuşu. Görev ve Ticari Mürettebat Programı hakkında daha fazla ayrıntı, çevrimiçi basın kitinde veya ticari ekip blogunu , @commercial_crew ve Facebook‘ta ticari ekip sayfasını takip ederek bulunabiliyor.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsniz.

Kaynak : https://blogs.nasa.gov/crew-3/2021/10/28/spacex-completes-falcon-9-static-fire-test-in-preparation-for-crew-3-launch/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli