G-0E1XE7YSTRKod Severlere Müjde: Yeni Visual Studio 2022 Çıkıyor! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Beklenen oldu: Galaxy S22 Ultra S-Pen’le sızdırıldı!

e
sv

Kod Severlere Müjde: Yeni Visual Studio 2022 Çıkıyor!

07 Kasım 2021 07:00
Microsoft tarafından geliştirilen bir çok dilde kod yazmayı kolaylaştıran Visual Studio'nun yeni versiyonu yakında Lansmanda duyrulacak. Peki bize neler vadediyor?

Microsoft, web sitesinde yayınladığı bilgiye göre 8 Kasım 2021 Pazartesi | 18:30’da Visual Studio 2022 lansmanını gerçekleştirmeyi planlıyor. Hali hazırda Mac ve Windows olarak ikiye ayırdığı programın 3 farklı seçeneklere bölünüyor.

  1. Visual Studio Topluluğu: Visual Studio Community öğrenciler, açık kaynak katkıda bulunanlar ve bireysel geliştiriciler için ücretsiz, tam özellikli bir IDE’dir.
  2. Visual Studio Profesyonel: Visual Studio Professional, tüm platformlar için yenilikçi uygulamalar tasarlama, oluşturma ve dağıtma geliştiricileri için güçlü, tam özellikli bir IDE ‘dir.
  3. Visual Studio Kurumsal: Visual Studio Enterprise, Microsoft yığını da içeren herhangi bir platform için karmaşık uygulamalar tasarlayan, oluşturan, test eden ve dağıtan geliştiriciler için güçlü ve kapsamlı bir IDE’dir.

Bu 3 farklı kategori için ön izlemeyi ise web sitesinde hali hazırda paylaşmış durumda.

Artık 64 bit olacak!

Visual Studio 2022, ana devenv.exe işleminde artık 4 gb bellekle sınırlı olmayan 64 bitlik bir uygulama olacaktır. Windows’ta 64 bit Visual Studio ile en büyük ve en karmaşık çözümleri bile belleğiniz tükenmeden açabilir, düzenleyebilir, çalıştırabilir ve hata ayıklayabilirsiniz.

Visual Studio 64-bit’e geçerken, bu, Visual Studio ile oluşturduğunuz uygulamaların türlerini veya bitliklerini değiştirmez. Visual Studio, 32 bit uygulamalar oluşturulabilecek.

Tasarımınızı daha kolay yapabileceksiniz!

Fotoğraf: devblogs.microsoft.com
  1. Daha iyi netlik, okunabilirlik ve kontrast için güncellenmiş simgeler.
  2. Cascadia Code, daha iyi okunabilirlik ve bitişik harf desteği için yeni bir sabit genişlikli yazı tipi. (İsterseniz Cascadia Code’u bugün deneyebilirsiniz! https://aka.ms/CascadiaCode )
  3. Yenilenmiş ve geliştirilmiş ürün temaları.

Visual Studio Uzak Ofis Saatleri – 64bit Visual Studio 2022

Bu yeni gelecek uygulama ile uzaktan çalışma ile ilgili çalışmalar yapıldı. Bu konu ile ilgili çekilen videoyu alt taraftan izleyebilirsiniz.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli