G-0E1XE7YSTRMesajlar, iMessage emojilerini destekleyecek! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Xiaomi 2.Otomobil şirketini duyurdu!

e
sv

Mesajlar, iMessage emojilerini destekleyecek!

21 Kasım 2021 15:18
Android telefonlar için özel hazırlanmış olan Google Mesajlar, bir başka değişimle artık herhangi bir iPhone kullanıcısından gelen emojileri destekleyecek.

Google Mesajlar‘ın yeni sürümlerinde incelenen kodlarda iMessage’nin tepkiler özelliğinin destekleneceği öğrenildi. Artık iMessage tepkileri, Google Mesajlar’da hiç yoktan olmasa da emoji olarak gösterilecek.

Herhangi bir iPhone kullanıcısı ile mesajlaşırken bir mesaja tepki gönderirse bu tepki iPhone kullanıcısında gönderildiği gibi gösteriliyor ancak Google Mesajlar bu durumu çeviremediği için Android kullanıcıları sadece bir Kaomoji (Örnek: “^_^”) olarak görüyor.

Bu durumun sebebi olarak ise şöyle geçiyor; Apple kendi mesajlaşma sisteminde SMS’ten başka bir sistem kullanıyor. Bu kullandığı da RCS olarak geçiyor. iMessage’de RCS mesaj gönderiliyor ancak Android’de SMS sistemi kullandığı için mesajlar SMS çevrilerek Kaomoji haline geliyor.

Google Mesajlar’da RCS emojiye dönüşüyor

bu ipuçlar 9to5Google tarafından Google Mesajlar’ın beta sürümünde bulundu ve doğrulandı. 9to5Google’ın dediklerine göre iOS bir cihazdan gönderilecek olan tepkiler Android cihazlarda benzer duyguları gösterecek olan emojiler olarak iletilecek.

Google Mesajlar‘da, bir mesajda verilen tepkilere tıklandığında iPhone’dan çevrildiğini de yazacak. Özellik şu an için kullanımda değil ve ne zaman uygulamaya dahil edilip yayınlanacak bilinmiyor.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli