G-0E1XE7YSTRAdele, yeni albümü için Spotify’dan bir özellik sildirdi - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Tesla çöktü: insanlar arabasına binemedi

e
sv

Adele, yeni albümü için Spotify’dan bir özellik sildirdi

22 Kasım 2021 14:41
Ünlü albümcü Adele, yeni çıkardığı albümünde "sırasıyla gitsin diye" Spotify'dan bir özellik sildirdi. Spotify, artık karşık çal özelliğini barındıramıyor.


Spotify ve benzeri uygulamaların çıkması dinleyicilere çok iyi oldu ancak müzisyenler için biraz da kötüye sebep oldu diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde de Adele, bu sorun için çok ilginç bir hamle yaptı.

Spotify artık karışık müzik çalamıyor

Adele’in yeni çıkardığı albüm 19 Kasım 2021 tarihinde çıkış yaptı ve albüm çıkar çıkmaz Spotify’da değişiklikler meydana geldi. Bu olaylar ise Adele’in isteği olan “Karışık Çal” butonu uygulamadan kaldırılması. Bildiğiniz gibi albümlerde ve çalma listelerinde şarkıları karışık çalabilirdiniz. Ancak bu özellik artık yok fakat hala ekstra birkaç tıklamayla bu özelliği tekrardan aktif edebiliyorsunuz.

Adele’in bunu istemesinin sebebi ise aslında bir hikaye anlatmak istiyor oluşu. Adele bu istediği şey için sadece bir uyarıda bulunmak yerine, direkt kökten özelliği kaldırması tartışma yaratacak bir konuydu ve hatta zaten sosyal medyada yeterince tartışıldı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli