G-0E1XE7YSTRApple Türkiye satışları durdu: Açıklama geldi! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

WhatsApp’a Beğen Butonu Geliyor!

e
sv

Apple Türkiye satışları durdu: Açıklama geldi!

24 Kasım 2021 12:33
Teknoloji devi Apple'ın, Türkiye mağazası olan Apple Türkiye'den alışveriş yapan bazı kullanıcılar ürünlerin iptal edildiği ile ilgili iddialarda bulundu. Apple'dan iddialara karşı açıklama geldi. İşte detaylar...

Apple Türkiye, son zamanlarda döviz kurunun değişken olmasından dolayı bazı sorunlar yaşıyor. Son iki hafta içerisinde birçok kişi, acil ihtiyacı olmamasına rağmen fiyatı artacak endişesiyle hem kullanım hem de ticaret yapmak amacıyla bilgisayardan telefona onlarca farklı ürünün siparişi verdi. 

Apple dün akşam saatlerine doğru beklenmedik bir şekilde tüm ürünlerin satışını durdurdu. Şu anda Apple’dan herhangi bir ürün almak istediğinizde “Şu anda mevcut değil” ibaresini görüyorsunuz. Bu, Apple’ın yakında yeni fiyatlarla cihazlarını sunacağına işaret.

Çeşitli alışveriş sitelerinde ise fırsatçılık yapan satıcılar nedeniyle ürünlerin fiyatı iki kat artmış durumda.

Apple Türkiye: Sipariş iptali söz konusu değil!

Apple’ın cihazlarını, satışlar durmadan önce satın alan kullanıcılar ise siparişlerinin durumunu merak ediyor. Çeşitli alışveriş sitelerinin dün verilerin iPhone siparişlerini iptal etmesi ve bunun sosyal medyada yayılması sonrasında Apple’ın ne yapacağı konusunda ciddi bir merak ve endişe oluştu.

Apple’dan bu konu hakkında açıklama geldi. Apple’ın açıklaması, sosyal medyadaki iddiaların aksine sipariş iptali gibi bir durumun söz konusu olmadığı ve ürünlerin teslim edileceği yönünde oldu.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli