G-0E1XE7YSTRSpaceX, iflas edebilir! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Tesla, 50 dolarlık düdük satmaya başladı: Apple’a gönderme büyük!

e
sv

SpaceX, iflas edebilir!

02 Aralık 2021 14:33
Elon Musk'ın kurucu ve CEO oalrak iş yaptığı şirket SpaceX'te Elon Musk çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Postada şirketin iflas edebileceği yazıyor.

Elon Musk tarafından başlatılıp internet gibi hizmetler sağlayan SpaceX, iflas durumuna kalabilir. CNBC ve Space Explored’in birleşimi ile sızdırılan dosyadaki e-postaya göre Musk, roketler için ürettiği motorlardaki kriz yüzünden şirketin iflas edebileceğini açıkladı.

SpaceX’te roket üretiminden sorumlu iki kişi bulunuyor. Ancak bu bahsettiğimiz kişiler maalesef şirketten ayrıldı. Ayrıca roketine güç sağlamayabilmek adına bildiğimiz gibi Raptor motorlarıyla uğraşan şirket, roketi 2023 yıllarına doğru başlatacağını belirtiyor.

Ayrıca bundan sonra Raptor motorları olmadığı sürece Elon Musk’un uydudan internet hizmeti Starlink’te de StarShip motorlarının kullanılacağı belirtildi. Üstüne bir de Elon Musk, Starlink müşterilerinin internete erişmek için kullanacağı terminal üretiminin arttırıldığını söyledi.

Ayrıca Musk şu açıklamalarda bulundu: ”gelecek yıl en az iki haftada bir Starship uçuş hızına ulaşamazsak, gerçek bir iflas riskiyle karşı karşıya kalacağız.”


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli