G-0E1XE7YSTRTesla CyberTruck, ilginç bir silecek taşıyacak - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Microsoft’tan DirectX 12 hakkında açıklama: Video Kodlama özelliği!

e
sv

Tesla CyberTruck, ilginç bir silecek taşıyacak

13 Aralık 2021 16:39
Tesla'nın 2023'te satışa sunmayı planladığı Off-Road aracı Tesla CyberTruck, ön camında diğer arabalardan çok daha "değişik" bir silecek çalıştıracak.

Elektrikli araç üreticisi Tesla, yeni aracı CyberTruck üzerinde sürdüğü çalışmalarda Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan drone görüntülerine göre, aracın prototip versiyonunu test sahasına indirdi. Üstüne üstlük, silecek tasarımı ile kullanıcıları şaşırttı.

Patenti ayrı bir farklı

Aracın patentinde görülenlere göre silecek katlanabilen bir silecek olarak belirtilmiş ve ne tür yani elektromanyetik bir silecek mi yoksa standart bir silecek mi anlaşılmıyor. Musk, Patentte belirtilen silecek tasarımının “kolay bir çözüm olmadığını” söyledi.

Ayrıca Tesla şirketinin açıklamalarına göre CyberTruck’ın her bir tekerleğinin birbirlerinden bağımsız olacağını belirtti. Bu sebeple her bir tekerlek için bir bir motor düşmesi gerek ancak Tesla’nın açıklamalarına göre 2 tanesi iki tekerleği, tek bir tanesi de 2 tekerleği kontrol edecekti. Fakat sızdırılan bilgilere göre bu değişti ve artık 1 tekerleğe 1 motor yani 4 motorlu bir araç olacak. Buradan bakarsak aslında arabanın 2023 yılına kadar bambaşka bir şekil olarak geleceğini düşünebiliriz.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli