G-0E1XE7YSTRRTÜK’ün Konuşanlar’a vereceği ceza belli oldu: Yayından kaldırıldı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Twitter, yüklenen videolara otomatik altyazı ekleyecek!

e
sv

RTÜK’ün Konuşanlar’a vereceği ceza belli oldu: Yayından kaldırıldı!

15 Aralık 2021 16:49
RTÜK'ün, eğlence programı Konuşanlar için geçen hafta başlattığı incelemenin sonucu belli oldu. İşte detaylar...

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu video akış platformu Exxen‘in komedi programı Konuşanlar, RTÜK tarafından inceleme altına alınmıştı. Bu incelemenin sonucu geçtiğimiz saatlerde belli oldu.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in Konuşanlar’ın Türk aile yapısına uymadığını söylemesi ile birlikte inceleme başlatılmıştı. Konuşanlar’ın gündeme gelmesinin sebebi ise Nihat Genç’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlardı. Nihat Genç’in Twitter’da yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekmişti.

Para cezası ve yayından kaldırma!

RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp‘in yaptığı açıklamaya göre başlatılan incelemenin sonucunda Exxen’e verilen para cezasının yanı sıra Konuşanlar programının 44. bölümünün de yayından kaldırılması kararı alındı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi olan İlhan Taşçı ise yine bu kararların doğruluğunu onaylarken aynı zamanda “RTÜK yetişkinlerin para verip üye olduğu tercihli/şifreli dijital platformları da denetliyor!” eleştirisinde bulundu. Bu kararların ardından Netflix’e de ayrıca bir para cezası verildi.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli