G-0E1XE7YSTRDuckDuckGo yeni bir tarayıcı geliştiriyor: Chrome’un rakibi olacak! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Epic Games yeni oyununu dağıtmaya başladı

e
sv

DuckDuckGo yeni bir tarayıcı geliştiriyor: Chrome’un rakibi olacak!

22 Aralık 2021 13:59
Pek çok kişinin kullandığı arama motoru DuckDuckGo, artık sadece arama motoru olarak kalmayacak. DuckDuckGo, artık tarayıcı da geliştirecek.

Adeta kullanıcının gizliliğini korumak için üretilmiş olan arama motoru DuckDuckGo, yeni bir tarayıcı geliştiriyor. Ancak bu tarayıcı, normal değil. Çünkü, bu tarayıcı sayesinde gizliliğinizi son derece koruma altına alabiliyorsunuz. Ayrıca Chrome’dan katlarca çok daha hızlı bir şekilde istediğinizi yapabiliyorsunuz.

deneyimli yöneticiler, tarayıcının mobil kadar iyi olacağına dair söz verdiler. Ayrıca, açıklamalara göre uygulamayı ilk açtığınız anda gizlilik ayarları anında aktif oluyor. Yani kullanıcı gizliliğini korumak için ayarlar gibi yerlere girmek zorunda kalmıyor.

Google Chrome’u testlerde geçti

Tarayıcının PC versiyonu için ise özel bir tuş yer alacak. Bu tuş, siz işlerinizi bitirdikten sonra arama geçmişinizi ve tarama geçmişinizi anında silmeye yarayacak. DuckDuckGo’nun yeni tarayıcısı şuanlık için Apple’in kendi ürettiği Mac bilgisayarlarda olan işletim sistemi MacOS üzerinde denetleniyor.

Ayrıca, DuckDuckGo yetkililerinden biri olan Gabriel Weinberg DuckDuckGo’nun yeni tarayıcısı üzerinde testler yaptıklarını, ayrıca bu testler sayesinde tarayıcının Google’un kendi tarayıcısı Chrome’dan çok daha hızlı olduğunu bulduklarını söyledi.

Sadece MacOS’a özel değil

Gabriel, bir DuckDuckGo kullanıcısının sorusuna şu şekilde cevap verdi:

Türkçe olarak:

MaxR: Windows sürümü nerede? 🙂

Gabriel Weinberg: Üzerinde çalışıyoruz!

Kısacası belirtilenlere göre DuckDuckGo tarayıcısı sadece MacOS’a özel olmayacak. Android için zaten var, iOS’da da bulunuyor, PC sürümü için ise büyük ihtimalle Linux, MacOS ve Windows olacak. Ancak yetkililer tarayıcının PC sürümünün ne zaman çıkacağını açıklamadılar.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli