G-0E1XE7YSTRNASA, Perseverance’tan gelen en iyi fotoğrafları paylaştı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

2021’in en iyi oyunları açıklandı

e
sv

NASA, Perseverance’tan gelen en iyi fotoğrafları paylaştı!

27 Aralık 2021 16:04
NASA, Mars gezgini olan Perseverance'tan gelen en iyi görüntüleri paylaştı. Perseverance’in resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Mars’ın en çok beğenilen fotoğraflarını paylaştı. İşte detaylar...

NASA, Mars gezgini Perseverance’yi Şubat ayında başarılı bir şekilde gezegene indirmeyi başarmıştı.

Perseverance, her biri farklı yeteneklere sahip çok çeşitli kameralarla donatılmış bir teknoloji harikası. Burada gördüğümüz fotoğrafların çoğu, gezicinin panoramik renkli fotoğraflar ve manzaranın 3D görüntülerinin yanı sıra yüksek çözünürlüklü video çekebilen Mastcam-Z cihazı tarafından çekiliyor.

https://twitter.com/NASAPersevere/status/1473747598536155136

Taş toplama tutkum ancak fotoğraf sevgimle eşleşiyor. Her hafta en sevdiğiniz yeni resimleri oyladığınız için teşekkürler. Daha fazlasının gelmesini dört gözle bekliyoruz!

-Perseverance Mars Rover

Mars görevi fotoğrafları arasında popüler olan diğer resimler pek çok çorak araziyi, çeşitli kaya oluşumlarını gösteriyor. Bunların içerisinde en popüler olanı ise NASA’nın Nisan ayında gerçekleştirdiği ve başka bir gezegende uçan ilk helikopter olarak tarihe geçen küçük helikopteri Ingenuity’yi gösteriyor.

Ayrıca videoda Perseverance’ın kaya örneklerinin toplanması için yaptığı sondaj keşiflerinin kanıtlarını da görüyoruz. Daha sonra bu materyaller, Mars’ta bir zamanlar mikrobiyal yaşamın var olup olmadığını doğrulayabilmek için Dünya’ya taşınacak.

Daha fazla fotoğrafı NASA’nın web sitesinden görüntüleyebilirsiniz.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli