G-0E1XE7YSTRThe Matrix 5 çıkacak mı? Yapımcıdan açıklama geldi! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Xbox’tan yeni bir özellik daha!

e
sv

The Matrix 5 çıkacak mı? Yapımcıdan açıklama geldi!

31 Aralık 2021 16:36
2003 yılında ilk üçlemeyi sonlandıran The Matrix Revolutions sonrasında yaklaşık 18 senedir beklenen ve seriyi farklı bir boyuta taşıması beklenen dördüncü film en sonunda vizyona girdi. Peki beşinci film gelecek mi? İşte detaylar...

Geçtiğimiz hafta izleyicilerin beğenisine sunulan The Matrix Resurrections, özellikle Spider-Man: No Way Home gibi bir rakip karşısında gişede tutunmakta zorlanıyor.

Serinin hayranlarını pek de tatmin etmeyen ve gişede de umduğunu bulamayan The Matrix Resurrections’un bekleneni verememesinin ardından serinin yeni bir üçlemeye kavuşup kavuşmayacağı, bir devam filmi veya yeni filmin öncesini anlatan farklı bir yapımla karşılaşıp karşılaşmayacağımız da ayrıca bir merak konusu oldu.

Serinin 4. filminin yapımcılarından ve V for Vendetta’nın yönetmeni James McTeigue, konuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu.

The Matrix 5 ne zaman gelecek?

Box Office rakamlarına göre Matrix serisinin son filmi, gişede 1 milyar dolarlık gelire ulaşan Spider-Man: No Way Home karşısında oldukça kötü bir başlangıç yaptı.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un başrollerini paylaştığı yapım, ilk 5 günde ABD genelinde 22.8 milyon dolarlık bir gelir elde edebildi. Bununla birlikte filmin ilk hafta sonunda, dünya genelinde 69.8 milyon dolarlık bir gişe hasılatına ulaştığı konuşuluyor. Filmin toplam bütçesinin 240 milyon dolar olduğunu göz önüne alırsak, Matrix’in 4. filmi kendini amorti edemeyecek gibi duruyor.

Her ne kadar film eleştirmenlerden ve serinin hayranlarından pek de olumlu dönüşler alamasa da serinin 5. filmini bekleyenler de az değil. Filmdeki soru işaretlerine yanıt arayan hayranlar için açıklama geldi. 

“Bizim açımızdan bakarsanız, şu anda izlediğiniz filmden başka bir planımız yok. Filmin öncesini veya sonrasını anlatan başka bir film düşünmüyoruz. Herhangi bir üçleme de düşünmüyoruz. Buna karşın filmin, izleyicinin yorumuna açık olduğu yerlerde de iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Tıpkı Thomas Anderson’dan Neo’ya uzanan sürece ve Neo’nun tekrar yakalanmadan önceki 60 yıla ışık tutuğu gibi…”

-James McTeigue


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli