G-0E1XE7YSTRApple geliştiricileri App Store’da 260 milyar dolardan fazla para kazandı - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Spider-Man No Way Home’un dijitale geliyor: Tarih açıklandı!

e
sv

Apple geliştiricileri App Store’da 260 milyar dolardan fazla para kazandı

11 Ocak 2022 17:51
Apple'in kendi telefonları ve tabletleri ve hatta bilgisayarları için üretmiş olduğu uygulama marketi sistemi olan App Store'da uygulama geliştiricileri 260 milyar dolardan fazla miktarda para kazandı.

Apple, 2008 yılında hizmete başlatmış olduğu uygulama marketi sistemi App Store’da yeni yaptığı açıklamalara göre App Store’da uygulama geliştiren geliştiricilerin uygulamanın lansmanından yani açılışından yana bu zamana kadar tam tamına 260 milyar doları geçen bir para değeri kazandıklarını söyledi.

Son üç yıl içinde App Store’da patlama var

Apple geçtiğimiz zamanlardan beri yani yılın ilk başlarından beri sitesinde App Store ile alakalı bazı sayılar açıklıyor. Sürekli marketinde uygulamalar için geliştirmiş olduğu ekosisteminde geliştiricilerin kazandığı toplam paraya şuanlık ışık tutmuş olan şirket, 2020 yılının ilk başlarında App Store geliştiricilerinin 155 milyar dolar kazandığını açıkladı. Bu da demek oluyor ki 2020-2021-2022 yıllarında yani son bu üç yıl içinde App Store’da büyük bir patlak var. Örneğin 2021 Ocağında da geliştiricilerin 200 milyar dolar kazandığını söylemişti.

Ayrıca Apple’in paylaştığı diğer verilere bakıldığı zaman da 2019’dan 2020 yılına kadar 45 milyar dolar değerinde bir artış yakalanırken bu durum geçtiğimiz bir yıllık süre içerisinde kısacası 2021-2022’de 60 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yani Şimdiye kadar geliştiricilerin kazandığı toplam 260 milyar doların yarısından fazlası olan bir para sadece ve sadece yalnızca son üç yıl içinde sağlandı.

AppleApp Store aracılığıyla sadece uygulama geliştiricilerine para kazandırmıyor, kendi şirketine de bol bol para kazandırıyor. Geçtiğimiz günlerde de mesela 3 trilyon dolar değerinde olan çok büyük bir parayı geçerek çok yüksek bir piyasa değerine ulaşmıştı.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli