G-0E1XE7YSTRElon Musk, kendisini izleyen gence para teklif etti! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

WhatsApp, iPad’a gelebilir

e
sv

Elon Musk, kendisini izleyen gence para teklif etti!

31 Ocak 2022 15:04
Tesla ve SpaceX'in CEO'su olan Elon Musk, bu kez gizlilik sorunu ile gündeme geldi. Elon Musk'ın jetini takip eden gence para teklif edildi. İşte detaylar...

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk, bir üniversite öğrencisi tarafından takip ediliyor.

Central Florida Üniversitesi’nde okuyan 19 yaşındaki Jack Sweeney, geliştirdiği bir bot yazılımıyla hava trafiği kontrol merkezinden aldığı verileri, Musk’ın özel jetini takip etmek için kullanıyor.

Jetin her adımını takip eden ve bunu @ElonJet hesabında paylaşan Jack Sweeney, Elon Musk’tan bunu durdurması için 5.000 Dolar teklif aldı.

Jack Sweeney’in ise teklifi yetersiz bulduğu ve daha fazla para istediği ortaya çıktı.

Business Insider, Elon Musk ile Jack Sweeney’in Twitter üzerinden yaptığı sohbete ulaştı. Musk’a geliştirdiği botun jeti nasıl izlediğinden bahseden üniversite öğrencisi, aynı zamanda ünlü milyardere jetini takip edilmekten nasıl koruyacağı konusunda da teknik tavsiyeler verdi.

Ulaşılan bilgilere göre Elon Musk’ın teklif ettiği 5 bin doların harcadığı emeği karşılamayacağını düşündüğü için teklifi reddetti. Sweeney, Musk’a “Bunu 50 bin dolara yükseltme şansı var mı?” şeklinde karşılık verdi. Bu para sayesinde Tesla Model 3 otomobil alabileceğini belirtti.

Business Insider röportajında Elon Musk’a hayran olduğu için @ElonJet hesabını açtığını söyleyen Jack Sweeney, Haziran 2020’den beri ünlü milyarderin jetini takip ediyor ve hareketlerini paylaşıyor.

Elon Musk: “ödeme yapmak doğru gelmiyor”

Elon Musk, Jack Sweeney’in teklifi 50 bin dolara çıkarma talebini düşüneceğini söyledi. Ancak “bu olayı kapatmak için ödeme yapmak doğru gelmiyor” ifadeleriyle de tereddüdünü dile getirdi.

Sweeney ise Elon Musk’ın teklifini halka açmaya karar verdiğini belirterek, “O benim aksime gitti, ben neden gitmeyeyim” ifadeleriyle Musk’a karşı çıktı. Musk ise güvenliği açısından endişeli.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/elon-musk-private-jet-tracking-twitter-account-2022-1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli