G-0E1XE7YSTRSpaceX, Starship’in fırlatılış animasyonunu paylaştı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

2022 YKS başvuruları başladı! Nasıl başvuru yapılır? Sınav ne zaman?

e
sv

SpaceX, Starship’in fırlatılış animasyonunu paylaştı!

12 Şubat 2022 17:18
Ünlü milyarder Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX, dünyanın en uzun roketinin kalkışını gösteren bir videoyu paylaştı. İşte detaylar...

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX uzay şirketi, Ay ve Mars’a üs kurma gibi büyük görevlerde yer alması planlanan Starship roketi üzerinde uzun bir süredir çalışmalarını sürdürüyor.

Şirket, bugün gerçekleştirilen bir sunumda yeni roket hakkında bilgiler verdi. Paylaşılan videoda büyük bir güçlendiricinin üzerinde yer alan Starship’in, gezegenimizin dışına çıktıktan sonra güçlendiriciden ayrıldığını ve hedefine doğru yol almaya devam ediyor.

Güçlendirici ise rokketten ayrıldıktan sonra dünyaya sonradan tekrar kullanılmak üzere fırlatma rampasında bulunan kollara tekrar iniş yapıyor.

Elon Musk, yeni sistemin gelecekte her altı ila sekiz saatte bir yeniden kullanabileceğini belirtiyor. Ayrıca Musk, uçuş başına 60 milyon dolara mal olan Falcon 9’a kıyasla Starship’in iki ila üç yıl içinde 10 milyon dolardan daha az bir maliyete sahip olacağını dile getirdi.

Starship’i Starbase adlı Teksas’taki Boca Chica tesisinden fırlatmayı planlayan SpaceX, henüz Federal Havacılık İdaresi’nden (FAA) onay alamadı. FAA’den beklenen onayın Mart ayında geleceği düşünülüyor.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli