G-0E1XE7YSTRYeni iOS 15.4 İle Birlikte Maske Takarken Telefon Kilidi de Açılmaya Başladı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A53 5G’nin özellikleri açıklandı!

e
sv

Yeni iOS 15.4 İle Birlikte Maske Takarken Telefon Kilidi de Açılmaya Başladı!

16 Mart 2022 16:20
Apple nihayet merakla beklenen iOS 15.4 güncellemesini yayınladı ve iPhone kullanıcılarının maske takarken akıllı telefonlarının kilidini açmasına izin verdi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan etkinlikle birlikte Apple yeni iOS 15.4 ile birlikte yeni özelliklerini getirdi.

iOS 15.4, iPhone 6s’ten itibaren tüm iPhone modelleri için mevcut olsa da maske takarken telefonun kilidini açma özelliği yalnızca iPhone 12 veya sonraki bir sürümüne sahip olanlar için geçerli olacak.

Maske ile kilit açma

Geçtiğimiz 2 yıldır virüsüten ötürü bazı yerlerde maske takılma zorunluluğu uygulanıyor. Bundan ötürü maske ile yüz açmakta zorlanıyordu. Apple kullanıcıları, parmak izi ötürü olmamasından dolayı şifre girmek zorunda kalıyordu. Bu güncelleme ile bu sorun çözülmüş oluyor.

Yeni emoji

Apple, yeni emojileri ile birlikte kullanıcılara kendilerini ifade etmekte daha iyi kolaylıklar sağlamayı düşünüyor. Hamile bir erkekten dudak ısıran emojiye kadar iPhone’lara gelen 37 yeni emoji ortaya çıktı.

Cinsiyet nötr-Siri

Siri en çok orijinal kadın sesiyle tanınırken, iOS 15.4 kullanıcıları Quinn adlı yeni bir cinsiyetten bağımsız ses tercih edebilir. 

Apple, “Siri’nin artık İngilizce konuşanlar için yeni bir sesi var ve kullanıcılara kendileriyle konuşan sesi seçmeleri için daha fazla seçenek sunuyor” dedi.

Yeni Siri sesi, Neural Text to Speech teknolojisinden yararlanıyor. Yeni ses iPhone’da basitçe ‘Voice 5’ olarak adlandırılsa da, iOS geliştiricisi Steve Moser’a göre Quinn olarak ifade ediliyor.


Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli