G-0E1XE7YSTRFacebook hesaplarını çalan uygulamayı 100 binden fazla kişi indirdi - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Facebook’a Instagram’da bulunmyan yeni bir özellik geldi!

e
sv

Facebook hesaplarını çalan uygulamayı 100 binden fazla kişi indirdi

22 Mart 2022 16:43
Hesaba giriş yapıldıktan sonra bütün Facebook bilgilerini çalan bir trojanı içinde bulunduran bir uygulama, 100K+ fazla kişinin indirmesiyle Çoğu Facebook hesaplarını çaldı.

Akıllı telefonunuzda Craftsart Cartoon Photo Tool adlı bir uygulama bulunuyorsa sosyal medyada kullandığınız hesap bilgilerinizi kaptırmış olabilirsiniz. Çünkü uygulama Facebook kullanıcı bilgilerini çalan FaceStealer adlı bir trojan bulunduruyor.

Ne yazık ki Google PlayStore’da kötü amaçlı uygulamalarla karşılaşmak artık sıradan bir hale geldi. Craftsart Cartoon Photo Tools bunun şuan ki örneklerinden biri. Daha da kötüsü 100 binden fazla mobil cihazın içine çoktan girmiş bile.

Facebook’ta oturum açmanızı zorunlu kılıyor

Uygulama, insanların yüklediği fotoğrafları karikatüre çevirmeye yarıyor. Ancak uygulamayı kullanmak için Facebook hesabınıza zorunlu olarak giriş yapmanız isteniyor. Ancak sorun da şu ki ekrana gelen Facebook oturum açma formu sahte.

Söz konusu ekranda girilen kullanıcı adı ve şifre bilgileri anında bilgisayar korsanlarının kullandığı bir sunucuya uygulama tarafından iletiliyor. Craftsart Cartoon Photo Tools Google PlayStore’da dün de mevcuttu. Ancak bugün itibarıyla mağazadan imha edildi.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli