G-0E1XE7YSTRElon Musk, Twitter’ın tamamını satın almak için teklifini iletti! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Tim Cook, App Store hakkında kullanıcıları uyardı!

e
sv

Elon Musk, Twitter’ın tamamını satın almak için teklifini iletti!

14 Nisan 2022 19:50
Ünlü milyarder Elon Musk, Twitter'ı satın almak için 43 milyar dolar teklif etti. İşte detaylar...

Bir süre önce Twitter’ın yüzde 9,2’lik hisse satın alarak en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, şirketin tamamını satın almak için şirkete teklifini iletti.

Elon Musk, Twitter‘ı hisse başına 54,2 dolara satın almayı teklif etti. Bloomberg, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na sunulan belgelere atıfta bulunarak, anlaşma sağlanması halinde  şirketin tamamının yaklaşık 43 milyar dolar’a satın alacağını iletti.

İşin ilginç tarafı ise Elon Musk’ın teklifin kabul edilmemesi durumunda yapacağı hamle oldu. Musk, muhtemelen tüm Twitter hisselerini satacağını söyledi.

Twitter’a dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle bu toplumsal zorunluluğa katkı sağlamayacağını anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.

-Elon Musk

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Elon Musk’a Twitter için rakip çıktı! – Teknoloji Dünyası Net4 hafta önce
  • […] Ünlü milyarder Elon Musk, hatırlayacağınız üzer geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın almak için 43 milyar Dolar teklif etmişti. […]