G-0E1XE7YSTRBirleşik Krallık, ilk tam otonom yolcu otobüsü testlerine başladı! - Teknoloji Dünyası Net

Sıradaki içerik:

Spotify gelir rekoru kırdı!

e
sv

Birleşik Krallık, ilk tam otonom yolcu otobüsü testlerine başladı!

27 Nisan 2022 20:13
Birleşik Krallık'ta ki ilk tam boyutlu otonom yolcu otobüsü testleri başladı. İşte detaylar...

CAVForth projesi kapsamında geliştirilen Birleşik Krallık’ın ilk tam boyutlu otonom yolcu otobüsü bu hafta yol testlerine başladı.

İskoçya’da bulunan yaklaşık 22 kilometrelik bir güzergahta gerçekleştirilmekte olan testler başarılı olursa yaz sonunda pilot çalışmalara geçilecek.

Gerçekleştirilecek yol testinde otobüslerde yolcular bulunmayacak. 22.5 kilometrelik hizmet güzergahında 36 kişi kapasiteli otonom otobüslerin, haftada 10 binden fazla yolcuya hizmet verebilmesi bekleniyor.

“Dünyanın en karmaşık ve iddialı otonom araç programına liderlik etmekten mutluluk duyuyoruz. CAVForth, Fusion’ın otomatikleştirilmiş araç teknolojisinin harika bir gösterimi olmasının yanı sıra yerel halka faydalı bir hizmet sunacak. Otobüsler, SAE Seviye 4’te çalışan, güvenli, tam boyutlu otobüsler oluşturmak için kendi donanım ve yazılımımızı birleştiren otomatik sürüş sistemimiz CAVstar ile donatılmıştır. Yol testleri, otonom ticari araçların geliştirilmesinde heyecan verici bir kilometre taşıdır ve biz birkaç ay içinde yolcuları otobüslerimizde karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

-Fusion Processing CEO’su Jim Hutchinson

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak : https://newatlas.com/urban-transport/cavforth-autonomous-passenger-bus-road-testing/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli